Liečba akné

Liečba akné je rozdelená na lokálnu (aplikácia krémov, roztokov, tekutého dusíka, chemického peelingu, či biolaserov, laserov a IPL) a celkovú (užívanie liečiv – hormóny, antibiotiká, deriváty vitamínu A).

Liečba akné pomocou IPL je neinvazívnou terapeutickou metódou, ktorá využíva princíp selektívnej fototermolýzy, t. j. zničenia vybraných buniek teplom. Svetlom sa cielene prehrievajú len farebné zmeny pokožky, t. j. zapálené vyrážky, pigmentové fľaky, jazvičky po akné a kozmetické alebo kožné chyby, ktoré sa následne žiarením rozbijú, vstrebú a odstránia. Zákrok je pomerne rýchly a bezbolestný. Klientovi aj zdravotnej sestre chránime zrak tmavými okuliarmi a prikladáme kryštál hlavice prístroja na ošetrované lokality, cez ktoré intenzívnymi pulzmi preniká viditeľné svetlo do pokožky. Zákrok je obľúbený v jarnom a jesennom období a klient sa môže po ňom zaradiť do bežného života.

Zákrok treba opakovať 1 až 2-krát týždenne, celkový počet ošetrení závisí od spokojnosti klienta s výsledkom terapie. Vhodné je aj IPL liečbu kombinovať s dermatokozmetickými metódami, ako chemický peeling, mikrodermabrázia či LED terapia.

Kontraindikácie: gravidita, dojčenie, onkologické ochorenie aj prekonané, kožné infekcie, užívanie fotosenzibilných liekov (tetracyklín…), AIDS, HIV infekcia, endokrinologické poruchy, diabetes – pokiaľ nie je pod kontrolou.

Liečba akné

Cenník

Liečba akné

Akné Cena zákroku Akciová uvádzacia cena
Lokálne 48,- € 38,- €
Celá tvár 98,- € 79,- €
Objednať

V prípade záujmu o bližšie informácie, neváhajte nás kontaktovať pre bezplatnú konzultáciu.
proslim@proslim.sk
(+421) 907 245 488