Ultrazvuková liposukcia (kavitácia)

Kavitácia alebo kavitácia s vákuom

Princípom kavitácie alebo ultrazvukovej „liposukcie“ je pôsobenie ultrazvukových vĺn na príslušnú oblasť, čím dochádza k rozbitiu membrány tukovej bunky, ktorej obsah sa vyleje do medzibunkového priestoru a odtiaľ sa dostáva do lymfatického systému. Kavitácia je teda známa ako neinvazívna (nechirurgická) liposukcia bez zásahu skalpelom. Výsledkom každého z ošetrení je reformácia a následne aj úbytok tukových buniek.

Ultrazvuková liposukcia predstavuje úplnú náhradu klasickej chirurgickej liposukcie.

Výsledky:

* Zmenšenie obvodu ošetrenej oblasti až o 2 cm po jedinom ošetrení.
* Pacienti pociťujú komfort počas ošetrenia aj po ňom.
* Pacienti vyjadrujú spokojnosť a sú rozhodnutí v liečbe pokračovať.
* Po ošetrení možno okamžite pokračovať v telesnej aktivite.
* Žiadne vedľajšie účinky: tuk je redukovaný prirodzeným fyziologickým procesom.

Po ošetrení je nutné dodržiavať pitný režim – min. 2 litre tekutín denne.

Štandardnú kavitáciu – ultrazvukovú liposukciu – odporúčame realizovať 1 x týždenne a kombinovať s prístrojovou lymfodrenážou, z dôvodu odstránenia a vyplavenia uvoľnených rozpustených tukov. Celá kúra pre jednu partiu tela trvá približne 6 týždňov a náročným klientom ju odporúčame opakovať.

Kontraindikácie: srdcové choroby, trombóza, tehotenstvo, kovové implantáty, vážne obličkové ochorenia, rakovina, epilepsia, kožné ochorenia, otvorené rany, hemofília, pacienti užívajúci antikoagulanty.

V prípade, že máte záujem dozvedieť sa, čo sa bude po zákroku diať vo Vašom tele, prečítajte si nasledujúce riadky.

Náš prístroj VACaVite™ Prestige využíva pokročilú kavitačnú techniku, ktorá umožňuje nasmerovať koncentrovanú energiu do veľmi špecifickej zóny na tele pacienta a tak je schopná rozrušiť podkožné tukové bunky, pričom koža, vaskulárne, nervové a muskulárne tkanivo ostávajú bez zmeny.

Zlepšenie v podobe kavitácie s vákuom prináša viaceré výhody. Vákuum vytvára kožný záhyb, ktorý zľahka tlačí na aplikátor. Liečba je bezpečná, pretože kavitácia prebieha len v záhybe. Vďaka konštantnému tlaku sú jednotlivé procedúry rovnomerné a nezávislé od techniky konkrétneho terapeuta. Zároveň je riziko náhodného vystavenia pacienta účinkom ultrazvuku zredukované na minimum.

Väčšina pacientov zaznamená viditeľnú redukciu obvodu už po prvej procedúre, ale odporúčané sú ďalšie procedúry pre ešte výraznejšie zredukovanie tukového tkaniva a obvodu. VACaVite™ Prestige je neinvazívna, bezbolestná, bezpečná a rýchla alternatíva pre liposukciu a efektívnu redukciu celulitídy. Formovanie brucha, stehien, bedier, bokov, zadku, kolien bez anestézie, jaziev a rekonvalescencie. Povrch pokožky ostáva bez zmien, zákrok nespôsobuje bolesť, takže pacient sa môže ihneď po zákroku vrátiť k bežným denným aktivitám.

Mechanizmus odbúravania tukov

Triglyceridy, ktoré sú uvoľnené z prasknutej tukovej bunky, sú okamžite metabolicky spracované lipoproteínom lipáza na glycerol a voľné mastné kyseliny.

Vo vode rozpustný glycerol je absorbovaný do obehového systému a je prenesený do pečene alebo iných buniek, ktoré ho využijú ako zdroj energie. Nerozpustné voľné mastné kyseliny sa naviažu na transportné proteíny (hlavne albumín), ktoré ich pomaly distribuujú do pečene a ďalších tkanív, ktoré ich využijú ako zdroj energie alebo ako stavebné prvky. V pečeni sú spracovávané podobne ako iné mastné kyseliny, vrátane tých z jedla. Ostatky rozbitých tukových buniek sú vylúčené cez lymfatický systém.

 

Cenník

Ultrazvuková liposukcia 40 minút 89 EUR
Ultrazvuková liposukcia

+ 30 minút prístrojová lymfodrená

40 minút 99 EUR
Balík ultra-mini

+ 30 minút prístrojová lymfodrenáž

+ poradenstvo v oblasti dodržiavania správnej životosprávy

6 x 20 minút 190 EUR
Balík ultra-standard

+ 40 minút prístrojová lymfodrenáž

+ poradenstvo v oblasti dodržiavania správnej životosprávy

6 x 40 minút 360 EUR
 
Balík ultra-Deluxe

+ 40 min. prístroj. lymfodrenáž

+ poradenstvo v oblasti dodržiavania správnej životosprávy

6 x 60 minút 469 EUR
Objednať

V prípade záujmu o bližšie informácie, neváhajte nás kontaktovať pre bezplatnú konzultáciu.
proslim@proslim.sk
(+421) 907 245 488