Kryolipolýza

Medicínske centrum formovania postavy Vám ako prvé v Žilinskom kraji prináša celosvetovú novinku v nechirurgickom odstraňovaní podkožného tuku – kryolipolýzu.

Po úspechoch v Amerike a západnej Európe dorazila kryolipolýza aj na Slovensko.

Kryolipolýza je nová, overená technológia určená k neinvazívnemu (nechirurgickému) odbúravaniu podkožného tuku. Na základe mnohých klinických štúdií realizovaných na popredných klinikách v Nemecku, Taliansku a USA bolo potvrdené preukázateľné zničenie tukových buniek, pričom je porovnateľná výsledkami s klasickou liposukciou.

Pri kryolipolýze ide o proces riadeného zmrazenia tukových buniek, ktorých obsah sa skryštalizuje, následne bunka odumrie a je z tela odstránená lymfatickým systémom. V organizme sú pritom využívané fyziologické procesy na odstránenie odumretých buniek. Nejde o žiadnu záťaž pre organizmus.

Podľa výskumov potvrdených v roku 1999 v amerických agentúrach NASA a ASMA vedie podchladenie tkaniva k lipolýze (odbúraniu tukového tkaniva). Tento telu prirodzený princíp využila medicína k vyvinutiu kryolipolýzy – medicínskej metódy, ktorá je oficiálne certifikovaná americkou FDA.

Technológia kryolipolýzy pôsobí len na tukové bunky, takže poškodenie kože, nervov, ciev a vnútorných orgánov je vylúčené. Formovanie prostredníctvom kryolipolýzy vedie k zmenšeniu tukového tkaniva a jeho objemu. Vzhľadom k tomu, že tukové bunky sú pôsobením tejto technológie  z tela odstránené, efekt redukcie tukovej vrstvy je trvalý.

KRYOLIPO  je možné aplikovať na všetkých častiach tela, kde je tukový vankúš. Najžiadanejšími lokalitami sú brucho, boky, vnútorné a vonkajšie stehná, spodná časť chrbta a vnútorná časť paží. Po jednom ošetrení dochádza k eliminácii 25-45 % tukového tkaniva.

Približne 40 % výsledného efektu je viditeľných za 15 dní od zákroku. K získaniu konečného efektu je potrebné počkať 6 týždňov. Podľa klinických medicínskych štúdií sa odporúča absolvovať zákrok na jednu anatomickú oblasť opakovane, avšak maximálne štyrikrát.

Takéto výsledky medicína považuje za vynikajúce, porovnateľné s bežnou klasickou liposukciou, samozrejme s nespornými výhodami.

Metóda je bezbolestná, nepotrebuje rekonvalescenciu – klient sa ihneď po procedúre môže vrátiť k bežnému spôsobu života. Metóda nekladie požiadavky na stravovacie návyky, užívanie liekov alebo cvičenie. A predovšetkým – je to neinvazívny spôsob trvalého likvidovania tukových buniek (žiaden operačný zásah do organizmu – oproti klasickej liposukcii).

Metóda sa nesmie vykonávať pri nasledovných ochoreniach: Raynaudovej chorobe (alergia na chlad), nestabilný diabetes mellitus na inzulinoterapii, pri poruchách zrážanlivosti krvi, cold urticarie (žihľavka z chladu), tehotenstvo a šestonedelie, pri akútnom infekčnom ochorení a pri nádorových ochoreniach.

Pri jednej návšteve sa odporúča zamerať maximálne na jednu anatomickú lokalitu, t. j. absolvovať 2 ošetrenia po 40 minút (napr. oblasť celého brucha, respektíve na oblasť bokov, alebo na oblasť vnútorných stehien, respektíve vonkajších stehien). Všetky uvedené lokality vyžadujú naraz 2 nasatia – 2 ošetrenia.

Maximálny počet ošetrení sú 4 na jednu anatomickú lokalitu s odstupom 5-6 týždňov.

 

Jedno ošetrenie doplnené 40 minútovou lymfodrenážou

59 EUR. 

 

Zákroky PRED a PO

Objednať

V prípade záujmu o bližšie informácie, neváhajte nás kontaktovať pre bezplatnú konzultáciu.
proslim@proslim.sk
(+421) 907 245 488