Botulotoxín a výplňové materiály

Botulotoxín je produkt baktérie Clostridium botulinum a používa sa na odstraňovanie mimických vrások na tvári. Po vpichnutí blokuje prenos informácie na nervovo-svalovom spojení, takže zasiahnutý sval sa prestáva hýbať. Po aplikácii do čela ho nevieme dvíhať, po aplikácii do koreňa nosa sa nevieme hnevlivo mračiť. Výsledkom je uvoľnený výraz tváre bez tvorby mimických vrások. Výborne pôsobí aj na tzv. vejárovité vrásky, ktoré vznikajú vo vonkajších očných kútikoch pri úsmeve. Prirodzená mimika zostáva zachovaná, takže aj keď v niektorých partiách tváre nevieme vytvoriť vrásky, nepôsobí to strnulo. Tvár vyzerá mladšie, uvoľnene, vrásky sa stratia. Efekt je vynikajúci najmä u začínajúcich vrások a vrások žien v strednom veku.

APLIKÁCIA BOTULOTOXÍNU NA ODSTRAŇOVANIE MIMICKÝCH VRÁSOK

U hlbokých vrások, kde už došlo k definitívnym zlomom vo väzive a ktoré pretrvávajú aj po prerušení mimického pohybu, pristupujeme k vypĺňaniu vrások implantátmi. Efekt terapie sa začne rozvíjať postupne, asi 48 – 72 hodín po zákroku a úplne sa rozvinie do 10 dní po zákroku. Dĺžka trvania rozvinutého efektu je individuálna, po prvej aplikácii približne 3 mesiace. Opakovanými aplikáciami sa dĺžka efektu postupne predlžuje až na pol roka.

Možné nežiaduce účinky:

Vo všeobecnosti táto metóda patrí medzi najbezpečnejšie a najúčinnejšie. V ojedinelých prípadoch sa môžu vyskytnúť vedľajšie účinky, ktoré sú vždy reverzibilné – nie trvalé. Sú to: – svrbenie, začervenanie v mieste vpichu, ktoré môže pretrvávať do 3 hodín po zákroku, drobné modriny v mieste vpichu, bolesti hlavy, prechodné chrípkové príznaky.

Odporúčania po zákroku:

Počas 4 hodín: nepredkláňať sa, neľahnúť si, nedotýkať sa ošetrených oblastí, dôkladne precvičiť svaly liečených oblastí. Počas 2 dní: neodporúča sa nadmerná fyzická záťaž. Počas 2 týždňov: neabsolvovať kozmetickú masáž ani ošetrenie pleti.

APLIKÁCIA BOTULOTOXÍNU NA ODSTRAŇOVANIE NADMERNÉHO POTENIA

Botulotoxín sa úspešne používa aj na liečbu nadmerného potenia v oblasti dlaní, podpažia a stupají nôh. Prípravok sa aplikuje do podkožia postihnutej oblasti tenkou ihlou. Princípom účinku je zabránenie prevodu vzruchov z nervových vlákien na potné žľazy. Účinok nastupuje za 3 až 10 dní. Trvanie je 10 – 12 mesiacov. Kedy nie je možné zákrok vykonať? Ak má klient alergiu na niektorú zložku prípravku,v prípade tehotenstva, kojenia, nervovosvalového ochorenia (Myastenia gravis, Lambert Eaton syndróm), poruchy zrážania krvi, zápalu v mieste vpichu, užívania niektorých liekov (aminoglykozidové antibiotiká, spektinomycín, myorelaxanciá, lokálne anestetiká, nesteridé antireumatiká, antikoagulanciá, blokátory kalciových kanálov, antimalariká, sukcinylcholín, tubocurarin, inhibítory cholinerázy).

Možné nežiaduce účinky:

Opuch v okolí vpichu, svrbenie, modrina v mieste vpichu, bolestivosť pri zákroku, prechodne znížená svalová sila (aplikácia do dlaní). V ojedinelých prípadoch sa efekt nerozvinie (prítomnosť protilátok v organizme proti BTX typu A).

Odporúčania po zákroku:

Po zákroku je nevyhnutné dodržať nasledovné pravidlá:

Nemasírovať miesto aplikácie, v deň zákroku ošetrenú lokalitu oplachovať iba vodou 2 – 3 dni po zákroku v oblasti podpazuší sa odporúča nosiť bavlnenú bielizeň.

Výplňové implantáty

Sú to materiály, ktoré sa pichajú do hlbších vrstiev kože, čím dopĺňajú alebo nahrádzajú prirodzenú kolagénovú sieť v zamši, vracajú koži potrebnú pružnosť, pevnosť a viazaním vody aj objem a pôvodný vzhľad. Používajú sa na vyhladenie vrások a záhybov kože (hlboká ryha), na korekciu ústnych a nosovo-ústnych vrások, v oblasti glabely a zväčšenie pier a ich kontúr.

Veľmi efektívna je aplikácia do vrások okolo úst. Tieto sa objavujú skoro pravidelne u fajčiarok, u ľudí s výraznou mimikou v tejto oblasti ,ale pozorujeme aj genetickú dispozíciu pri ich tvorbe. Látku možno aplikovať pri miestnom znecitlivení buď špeciálnym krémom, alebo injekčne. Hlavne oblasť pier a ich okolia je zvlášť bolestivá. Zákrok nevyžaduje hospitalizáciu, naši klienti odchádzajú hneď po zákroku domov. Nie je potrebná ani PN nakoľko prípadne vzniknutú modrinku je možné zakryť make-upom. Po zákroku môže byť ošetrené miesto začervenené, niekoľko hodín mierne opuchnuté, môže sa objaviť modrina v ošetrenej oblasti. Tieto prejavy nepovažujeme za komplikácie ich trvanie je prechodného charakteru a za niekoľko hodín alebo do 3 dní ustupujú. Pred zákrokom je klientka podrobne oboznámená s jeho priebehom aj s možnými vedľajšími prejavmi. Je upozornená aj na možné komplikácie, preto treba striktne dodržiavať rady lekára. Na dosiahnutie dlhodobejšieho efektu sa používajú nevstrebateľné implantáty. Tieto sú vhodné tiež na korekciu defektov, alebo atrofií.

 Existujú 2 hlavné indikácie využitia zosieťovanej kyseliny hyalurónovej:

  • Výpĺňanie vrások (koreň nosa, vkleslé kruhy pod očami, nosovoústne vrásky, vrásky v oblasti ústnych kútikov a nad hornou perou)
  • Modelácia objemu a kontúr pier (zväčšenie pier)

 V našom centre pracujeme len s vysokokvalitným výplňovými  materiálmi  ESTHELIS – predstavujú výplňový materiál novej generácie prírodného pôvodu, tvorený zosieťovanou kyselinou hyalurónovou. Prípravok je  bezpečnýdokonale organizmom tolerovaný a úplne vstrebateľný, bez rizika vzniku alergií a granulómov (drobných hrudiek), či iných vedlajších účinkov. Je vyrobený procesom biokvasenia kyseliny hyalurónovej , ktorá je prirodzenou súčasťou nášho tela. Esthelis  zaručuje výnimočné výsledky od prvej hodiny (okamžite po aplikácii) až po niekoľko nasledujúcich mesiacov (väčšinou 8-12 mesiacov). Materiál sa výborne integruje do pokožky, čo zabezpečuje okamžité a dlhodobé výsledky.

Pred aplikáciou nie su potrebné žiadne vyšetrenia na zistenie prípadných alergických reakcií, pretože prípravky rady Esthelis   sú čisto prírodného pôvodu a sú úplne tolerované ľudským organizmom. Jedno ošetrenie trvá približne 30 minút. Lekár Vám sterilnou mikroinjekčnou striekačkou naplnenou priehladným gélom aplikuje prípravok presne do miesta, ktoré má byť ošetrené.  V prípade Vašej zvýšenej citlivosti  Vám lekár môže podať miestne znecitlivenie. Po zákroku sa môžete bez problémov vrátiť do normálneho života, bez komplikácii spôsobujúcich dlhodobú spoločenskú izoláciu, ktorá je charakteristická pre chirurgické plastické zákroky.

Cenník:

BOTULOTOXÍN – ošetrenie vykonáva MUDr. Martin Tompoš

Botulotoxín – čelo 90 EUR
Botulotoxín – medziobočie 60 EUR
Botultoxín – oči 90 EUR
Botulotoxín – podpazušie 150 EUR

Výplňové materiály: ošetrenie vykonáva MUDr. Martin Tompoš

1 ml výplne  (Saypha) 179 EUR
Objednať

V prípade záujmu o bližšie informácie, neváhajte nás kontaktovať pre bezplatnú konzultáciu.
proslim@proslim.sk
(+421) 907 245 488