Chemický peeling

Španielska značka SeSDERMA dosadzovaná do medicínskych a kozmetických centier sa špeciálne zameriava na chemický peeling, ktorý môže mať rôzne účinky:

  • Omladzuje pokožku
  • Vyhladzuje vrásky
  • Regeneruje pokožku
  • Pri aknóznych prejavoch má antibakteriálne, protizápalové a dezinfekčné účinky
  • Vyhladzuje jazvičky po akné
  • Rozjasňuje pokožku

Čo je chemický peeling?

Je to metóda ošetrenia, pri ktorej dochádza pomocou chemických látok k odstráneniu, a tým aj vyhladeniu povrchovej vrstvy pleti.

„Ide o gél zložený zo zmesi AHA kyselín, napríklad mandľovej, mliečnej alebo glykolovej, spolu s inými pridanými látkami. Aplikuje sa na tvár i okolie očí a nechá sa určitý čas pôsobiť, zvyčajne od 5 do 15 minút.“

Pomocou chemického peelingu sa odstraňujú nečistoty z pokožky a vzniká stimulácia obnovy buniek. Podporuje tvorbu kolagénu a elastínu, následkom čoho je pokožka hladšia, pevnejšia a pružnejšia, čiže má protivráskový a omladzjúci účinok. Vyhladzuje vrásky a poškodenú pleť. Zmierňuje mastenie pokožky, obmedzuje tvorbu komodónov a vyrážok. Veľmi dobre pôsobí na aknózne prejavy, ktoré sa jemne vyhladia. Má protizápalový, antibakteriálny účinok, ničí baktérie spôsobujúce zápaly na pokožke a zabraňuje tvorbe ďalších. Ak sa rieši problém akné, na pokožke sa stratia alebo podstatne zredukujú zapálené, ale i nezapálené prejavy. Je vhodný pre tých, ktorých trápi problematická pleť. Chemický peeling dopomáha aj k regulácii tvorby melamínu. Zosvetľuje preto už vzniknuté pigmentové fľaky, fľaky po akné, tehotenské škvrny, a to vo všetkých prípadoch až o 50-60 %. Posilňuje obranyschopnosť pokožky a čiastočne zabraňuje vzniku ďalších škvŕn.

Peeling sa realizuje jeden-krát za 3 až 4 týždne a odporúčaný počet ošetrení je v niektorých prípadoch 3, niekedy 4 až 5, čo závisí od stavu pokožky. Zmenu možno pozorovať už často po prvom ošetrení.

„Počas druhého alebo tretieho dňa po aplikácii možno sledovať jemné šúpanie pokožky. Trvá len zopár dní a klienta to v osobnom živote nijako neovplyvní, čo je podstatné.“

Chemický peeling je obľúbený hlavne kvôli viditeľným výsledkom.


Aké druhy chemických peelingov u nás poskytujeme?

  • Rozjasňujúce ošetrenie  

Vhodné najmä na unavenú pokožku bez jasu.

  • Ošetrenie proti pigmentovým škvrnám

 

  • Ošetrenia na akné a jazvy 

Toto ošetrenie má protizápalový, antibakteriálny účinok, ničí baktérie spôsobujúce zápaly na pokožke a zabraňuje tvorbe ďalších. Ak sa rieši problém akné, na pokožke sa stratia alebo podstatne zredukujú zapálené, ale i nezapálené prejavy. Je preto vhodné pre tých, ktorých trápi problematická pleť.

  • Ošetrenie na pery a očné okolie

Ošetrenie vhodné na očné kontúry bez jasu a hydratácie, vyhladzuje vrásky okolo očí a odstraňuje vačky pod očami, takisto aj kruhy. Zvyšuje mikrocirkuláciu a lymfatickú drenáž, čo je vhodné pri opuchoch a tmavých kruhoch pod očami. Pery chráni pred škodlivými UV lúčmi.

Chemický peeling SeSDERMA

Cenník

Objednať

V prípade záujmu o bližšie informácie, neváhajte nás kontaktovať pre bezplatnú konzultáciu.
proslim@proslim.sk
(+421) 907 245 488