Top ošetrenie na celulitídu

Zrazu si všimnete, že sa vám na stehnách, chrbte a vnútornej strane nôh vytvorili čudné priehlbinky. Tušíte správne, máte celulitídu…. Nie ste však sama! Okolo 85 až 90 percent všetkých žien, medzi nimi aj špičkové športovkyne a modelky, má sklon k celulitíde…

Čo je celulitída?

Výraz vznikol z latinského slova celulitis, čo znamená zápal buniek. Pri pomarančovej koži, ako sa bežne označuje „hrbolčeková“ kôra, však nejde o zápal v pravom slova zmysle, ale o dystrofické zmeny podkožného tkaniva, ktoré sa navonok prejavia ako pomarančová koža.

Prečo postihuje viac ženy?

Sú za to zodpovedné najmä ženské pohlavné hormóny, predovšetkým estrogén, ktorý okrem iného spôsobuje aj ochabnutie väziva. V krvi mužov sa tieto hormóny nachádzajú len v minimálnom množstve.

Ako naša pokožka vlastne začne „hrčkatieť“?

Ženské pohlavné hormóny vplývajú na podkožné cievy. Zníži sa prívod kyslíka k tukovým bunkám. Vznikajú odumreté a poloodumreté bunky. Dochádza k prestavbe tukového tkaniva a výsledkom je nerovný, drsnejší vzhľad povrchu kože.

Kedy celulitída vzniká?

Najčastejšie po puberte. Asi u 12 percent žien sa objavuje už počas pohlavného dozrievania. V 20 percentách počas tehotenstva a 25 percent žien postihne až počas klimaktéria.

Čo všetko spôsobuje hrboľatú kožu?

Vznik celulitídy ovplyvňuje viac faktorov. Sú to aj genetické faktory, nesprávne stravovacie návyky, najmä veľa živočíšnych tukov, nadmerný príjem sacharidov, nedostatok ovocia, zeleniny, vitamínov. Svoje urobí aj nedostatočná fyzická aktivita, alkohol a fajčenie. Rizikové sú aj ženy, ktoré majú poruchy funkcie vaječníkov, nadobličiek a poruchy krvnej cirkulácie.

Mnohé dievčatá aj ženy vzdychajú, že to majú, pritom nič nevidieť. Kedy ide o celulitídu?

Celulitída sa delí na štyri stupne. Dá sa ľahko diagnostikovať pomocou tzv. pinch testu. Ide o kompresívny alebo štípací test. Prvý stupeň znamená, že prvé príznaky v podobe pomarančovej kože sú viditeľné, len ak si stláčate pokožku. Je to jednoduché: vybraný, asi ako dlaň veľký kus kože na stehne stisneme pevným tlakom prstami ruky. Na koži sa ukáže obraz podobný povrchu kôry pomaranča.

Čo predstavuje druhý stupeň?

Týmto stupňom sa označujú drobné nerovnosti, ktoré sa objavia najprv a najčastejšie na vnútornej strane stehien. Sú viditeľné aj bez kompresného testu, teda pri napnutí svalu, sedení na tvrdej podložke alebo v ostrom bočnom svetle.

Ako spoznáme tretí stupeň?

Stredná celulitída je zreteľne vidieť i vtedy, keď ležíte a za akéhokoľvek osvetlenia. Miesta napadnuté celulitídou sú väčšinou na dotyk chladnejšie.

Posledný, štvrtý stupeň zrejme už pozná každý napohľad.

Týmto stupňom sa označujú hrubé prejavy nerovnosti a hlavne nezvratnosť poškodenia. Rozvinutá celulitída je štádium, keď môže tkanivo stvrdnúť, pokožka je hrboľatá, často napuchnutá a napätejšia. Objavuje sa najčastejšie po 40. roku života. Keď do nej štipnete, bolí. Vo väčšine prípadov ide viditeľne o tzv. hruškovitú postavu, keď je obvod stehien výrazne väčší v pomere k celému telu.

Každý rok sa na trhu objavia aj zázračné krémy. Naozaj môžu vyriešiť hrboľatú pokožku?

Krémy sľubujúce výrazné zníženie stupňa celulitídy pôsobia skôr povrchovo a dočasne, takže im veľmi neverte. Anticelulitídové produkty pomarančovú kožu neodstránia, ale môžu ju zmierniť, niektoré účinné látky ako kofeín, kakao alebo guarana, extrakty z rias, ginka a iných prísad podporujú mikrocirkuláciu a spevňujú tkanivo.

Ako dosiahnuť výrazné  zlepšenie celulitídnej kože?

Špecialisti na celulitídu síce prichádzajú stále s novými metódami, ale vždy bude treba urobiť aj niečo viac, ako absolvovať masáž či aplikovať krém.

Na základe šesťročného vedeckého vývoja je SmoothShapes® s technologiou Photomologie® vytvorený tak, aby ponúkol nový a inovatívny spôsob odstraňovania celulitídy, bezpečný a efektívny, s dlhodobými výsledkami.

Systém pomocou aplikátora Photomologie® obnovuje zväčšené tukové bunky prostredníctvom jedinečného mechanizmu účinku, ktorý spojuje laserovú a svetelnú energiu s konturujúcimi valčekmi a vakuovým saním k špecifickému zacieleniu problému celulitídy. Výsledkem zákroku je pevná, vyhladená koža.

S prístrojom SmoothShapes vidíme pri celulitíde zlepšenie,  aké  sme doposiaľ nevideli so žiadnym iným prístrojom.“  

Dr. Bruce Katz je profesorom dermatologie na The Mount Sinai School of Medicine, riaditeľom Cosmetic Surgery & Laser Clinic při Mount Sinai Medical Center a ředitelem Juva Skin & Laser Center v New Yorku. Je vedúcim inovátorom pokročilých laserových technologií, nových liposukčných a rejuvenačných techník. Rozsiahle publikuje v popredných  lekárskych  a vedeckých žurnáloch, na kongresoch a lekárskych sympoziách v USA i v zahraničí. New York Magazine ho opakovane vyhlásil za jedného z najlepších lekárov  v New Yorku.

Celú ponuku ošetrení prístrojom Smoothshapes XV nájdete na našej stránke.

Sme jedno z 3 centier na Slovensku, ktoré Vám ponúka ošetrenie prístrojom SMOOTHSHAPES XV. Kompletný balík 8 -40 minútových ošetrení Vám teraz  ponúkame len za 590 EUR. Akciová cena je platná do 30. 09. 2022

 

 

 

Objednať

V prípade záujmu o bližšie informácie, neváhajte nás kontaktovať pre bezplatnú konzultáciu.
proslim@proslim.sk
(+421) 907 245 488